Východní Tyrolsko – Osttirol

Oblast s názvem Osttirol se nachází v jižní části spolkové země Tyrolsko. Hraničí s Korutany a Salcburskem a na jihu sousedí s Itálií. Při výhledu na působivá panoramata nedalekých pohoří Kamische Alpen a Hohe Tauern se až tají dech.

Oblast nabízí výhled na těžko uvěřitelných 60 alpských vrcholů, jejichž výška přesahuje 3.000 metrů, a rakouskou nejvyšší horu Grossglockner. Jeho vrchol se tyčí do výšky 3.798 metrů nad mořem a blízký Grossvenediger se šplhá do výšky 3.674 m.n.m.. Působivou siluetu dokreslují též vzdálenější vrcholky italských Dolomit. Kdo už podobný výhled zažil, určitě potvrdí, že už kvůli němu stojí za to do na jih Tyrolska zavítat.

Hlavní město oblasti Matrei je součástí oblíbeného skiareálu Kals / Matrei. Nedaleké obce Virgen, Prägraten a Kals lákají lyžaře na své kvalitní a upravené sjezdové tratě. Skutečným bonbónkem je dvanáct kilometrů dlouhý sjezd z vrcholku Cima Ross. Pokud návštěvníky omrzí jízda na lyžích, mohou vyzkoušet některou z doplňkových činností, mezi které patří paragliding, vyjížďky na koňmi tažených sáních, výpravy po okolí na sněžnicích a noční procházky s hořící pochodní v ruce.

Okolí Matrei je populární i mezi běžci na lyžích. Těch do Osttirol míří každým rokem celá řada, protože právě tady je jim k dispozici přes 50 kilometrů upravovaných tratí pro běžecké lyžování. Svým schopnostem odpovídající stopu tu najdou jak úplní začátečníci, tak i zkušení sportovci.

O dopravu lyžařů na svahy se stará 65 lyžařských vleků, které zabezpečují svižnou a pohodovou dopravu bez zbytečného čekání. Celková délka sjezdových tratí činí více než 330 kilometrů a bezpochyby uspokojí každého náruživého lyžaře.

Ze všech svahů je něco málo přes 90 kilometrů snadných, málo náročných sjezdovek. Skoro 2 stovky kilometrů tvoří velmi oblíbené středně náročné červené tratě a přes 50 kilometrů tvoří nejnáročnější sjezdovky pro zkušené jezdce.

V oblasti se dá pořídit lyžařský pas SkiHit, který je použitelný v lyžařských areálech Matreier Goldried, Kalm am Grossglockner, celém Východním Tyrolsko a též oblast v Korutanech Mölltalský ledovec a Ankogel. Další možností je skipas Top SkiPass Gold, který platí na všechna střediska Východního Tyrolska a Korutan.