Středisko Semmering

Okolí obce Semmering získalo přezdívku “kolébka zimních sportů” po právu. Místní hora s názvem Stuhleck s výškou 1.782 metrů prý byla prvním vrcholem, který byl už koncem 19. století sjet na prvních lyžích.

Značným plusem oblasti kolem Semmeringu je dobrá dostupnost z České Republiky. Už po několika hodinkách strávených v autě je možné se ocitnout v krásné zimní krajině. V oblasti Semmeringu se dá strávit pohodová zimní dovolená a kde se pořádají dokonce závody Světového poháru na homologovaných závodních tratích. Početná moderní sněhová děla přispívají ke stoprocentní kvalitě sněhu a jsou zárukou dlouhé lyžařské sezóny.

Své dovednosti si v Semmeringu mohou lyžaři zdokonalovat na červených, modrých i černých sjezdovkách. A dokonce i carveři a snowboardeři si tu mohou najít své oblíbené svahy. Na zdejší vrcholy dovezou lyžaře a lyžařky pohodlné 4 až 6-ti sedačky. Většina z nich má i průhledný kryt pro případ špatného počasí. Po cestě vzhůru si mohou návštěvníci zařádit na 24 kilometrech dlouhých, výborně připravených svahů. Nechybí tu ani půjčovny kompletního lyžařského vybavení a školy lyžování.

Díky velké četnosti lehkých sjezdovek si lyžařské středisko Semmering často pro svou zimní dovolenou volí rodiny s malými začínajícími lyžaři. Ty se nemusí obávat, že by se v této oblasti jejich děti měly nudit.

Ve středisku Spital am Semmering je pro pobavení a rozptýlení udržováno kluziště, dráhy na curling, tenisová hala a dva kryté plavecké bazény. K všeobecné pohodě malých návštěvníků přispívá i dlouhá dráha pro jízdu na sáňkách a oblíbená snowtubingová dráha. Snowtubing je skvělým způsobem, jak si lze užít večer plný legrace a zábavy. Dráha je totiž plná nejrůznějších průjezdů a efektů se světlem, v noci je uměle osvětlena a zaskočí opravdu mimořádným zážitkem nejen ty malé.

Rodiče jistě ocení, že jejich ratolesti mohou využívat i bezplatný vlek ve formě kouzelného koberce, jehož délka činí celých 54 metrů.

Jako většina lyžařských středisek, i Semmering vábí lyžaře po náročném dni venku k posezení v některé z místních horských chat. Návštěvníci Semmeringu též rádi navštěvují 30 metrů vysokou vyhlídku Hirschenkogel. Z ní je možné se za dobré viditelnosti kochat úžasným pohledem na Alpy.