Katschbergské lyžování

Jet lyžovat do lyžařské oblasti Katschberg znamená pohybovat se na sjezdovkách v nadmořských výškách 1.600 – 2.200 metrů. Skiareál leží na hranici spolkových zemí Salcbursko a Korutay. Vrcholek Katschberghöhe je dokonalým místem jak pro nadšené lyžaře, tak obdivovatele okolní přírody. Stejně tak se tu bude líbit turistům, hledajícím pohodu a klid.

Do Katschbergu se lyžaři v průběhu své dovolené obvykle rádi navracejí. Nekonečný seznam aktivit, které areál Aineck / Tschaneck nabízí, svědčí o pestrosti a různorodosti střediska. Jízda na snowboardu, sjezdové lyžování, běh na lyžích, lyžování za umělého osvětlení, sáňkování, snowtubing, jízda na saních tažených koňmi, bruslení, procházky na sněžnicích. To vše jsou aktivity, které mohou návštěvníci Katschbergu zažít a jejich výčet tím rozhodně nekončí.

Dopravu sjezdařů na sjezdovky zajišťuje 16 moderních lanovek a vleků, které zajišťují bezproblémovou přepravu osob. Místní lyžařsky spojené hory Aineck a Tschaneck, spolu s dalšími vrcholy Fanningberg a Grosseck – Speiereck, tvoří rozlehlý skiareál Oberlungau. V něm je platný jeden jednotný lyžařský pas.

Středisko Katschberg lyžařům nabízí dohromady 70 km jak nenáročných modře značených sjezdovek. Zdatní jezdci se mohou těšit na náročné svahy, posazené vysoko v horách. Každý den tu povrch sjezdovek stahují 2 desítky nově pořízených sněžných roleb.

Okolí Katschbergu je schopno dále poskytnout 30 km značených zimních turistických tras. Při jejich použití je možné si 100%-ně dopřát a vychutnat místní působivou krajinu. Do hůře přístupných míst s hlubokým sněhem se pořádají pochody na sněžnicích s profesionálním horským vůdcem.

Běžkaři zase ocení bezmála 50 kilometrů dobře značených stop pro běžecké lyžování. Ve výšce okolo 1.700 metrů je udržována 16 kilometrová běžecká trasa, určená zkušeným běžcům.

Pro děti je v Katschbergu připravena sáňkařská dráha Gamskogelhütte – Katschberg s délkou 1,5 kilometru. A jejich rodiče jim nemusejí závidět, neboť o útercích a sobotách je pořádáno sáňkování za umělého osvětlení. Právě během něho si i dospělí mohou užít hromadu zábavy. Sáňky je samozřejmě možné zapůjčit přímo u dráhy.

Dospělé bezpochyby potěší dětský svět “Katschi´s Kinderwelt”, kde se nachází dětský vlek a kde se kvalifikovaní instruktoři postarají o jejich ratolesti. Unavený lyžař, který by chtěl po namáhavém dni trochu zregenerovat, může navštívit veřejný krytý bazén v nedaleké oblasti Lungau či zajet do wellness centra v Mariapfarru.