Údolí Zillertal

Lyžařská oblast v Zillertalského údolí se nachází asi 550 kilometrů od Prahy. Údolí Zillertal je velmi dobře dostupné po dálnici přes Mnichov na jih na Innsbruck.

Okolí Zillertalu je nejrozsáhlejší lyžařská oblast východně od Innsbrucku. Pořádně si užít lyžování se dá ve 3 areálech, které spolu prakticky sousedí. Pořádně si zalyžovat buď přímo na ledovci Tux na konci Zillertalského údolí, v oblasti jménem Zillertal Arena či v areálu Hochzillertal / Hochfügen.

Do Zillertal Areny spadají 4 oblasti navzájem propojené soustavou lanovek. Jde o obce Zell am Ziller, Gerlos, Krimml a Hippach. Ve všech platí jeden skipas a lyžaři tak mají možnost si zasportovat na téměř 170 kilometrech sjezdovek. Pro náruživé a aktivní jezdce je k dispozici Zillertaler Super Skipass, do nějž patří kromě Areny ještě ledovcový areál Tux a skiareál Wildkogel.

Oblast Zillertal je moderní a mezi lyžaři jde o velmi oblíbené středisko. O dopravu na svahy se starají moderní lanovky a zdejší tratě jsou pečlivě opečovávané a upravované. K ubytování slouží celá řada kapacit, z nich je většina finančně dostupných.

Větší část sjezdařských tratí byla zbudována na severně orientovaných svazích. Na příznivce lyžování tu čekají hlavně středně náročné a náročné černé sjezdovky. Mezi ty nejvyhledávanější patří například trať nad Gerlosem na severním svahu Isskogelu a Konigleitenspitze, případně svahy na severu Kreuzjochu nad vesnicí Zell am Ziller.

Pro vyznavače snowboardingu jsou v Zillertalu připraveny dvě halfpipes. Jedna v Gerlosu a druhá v Krimmlu, obě navíc doplněné o funpark a skoky. Snowpark v Gerlosu je dokonce oceněn Tyrolskou pečetí kvality a je jeden ze tří nejkvalitnějších v celém Rakousku.

Pro vyznavače běžeckého lyžování je v Zillertalu každý den upravováno přes 120 tras. V obci Krimml mohou návštěvníci vedle lyžování obdivovat i slavné Krimmelské vodopády, které jsou se svými 380 metry nejvyšší v Evropě. Velkým lákadlem je též osvětlená přírodní dráha pro jízdu na sáňkách.