Údolí Brand

Lyžařská oblast v údolí Brandner patří spíše mezi menší či středně rozsáhlé rakouské lyžařské oblasti. Je k nalezení na trojmezí mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Oblast tvoří dvě menší střediska Bürserberg a Brand.

Sjezdového lyžování si zde mohou lyžaři užívat na na více než 50 km sjezdových tratí. Modrých jednoduchých tratí je něco málo přes 20 kilometrů, 30 kilometrů tvoří středně obtížné sjezdovky a jen 3 kilometry patří do kategorie nejobtížnější, černé sjezdovky.

O pohodlnou dopravu návštěvníků vzhůru na svahy se stará 14 moderních lanovek a vleků. Obě obce, Bürserberg i Brand, se nacházejí něco přes 1.5 kilometru vysoko nad mořskou hladinou. Vzájemně jsou propojeny lyžařskou houpačkou. Díky své nadmořské výšce 1.050 až 2.000 metrů, ve které se místní sjezdovky nalézají, mají lyžaři téměř jistotu naprosto dostatečné sněhové pokrývky v průběhu celé zimy. Sezóna v okolí Brandu trvá od začátku prosince do konce dubna.

Zdejší rozdělení sjezdovek dle obtížnosti bude lidově řečeno sedět hlavně méně zkušeným a začínajícím lyžařům, rodinám s dětmi a mírně pokročilým sjezdařům. Ani snowboardisté v Brandnertalu nepřijdou zkrátka. Nedávno zde byl postaven nový fun-park, kde si mohou otestovat četné překážkové trasy a skoky.

Ani milovníci běžeckého lyžování se v Brandnertalu nebudou nudit. Je tu pro ně připraveno téměř 35 kilometrů běžeckých tras. Pro příznivce turistiky je v blízkosti obce udržováno 40 kilometrů značených turistických stezek.

V Brandnertalu se dbá více na kvalitu než na kvantitu. A právě proto sem často míří lyžaři hledající klid a odpočinek. U lanovek se nikdy netvoří dlouhé fronty a návštěvníci Brandnertalu si tak mohou vychutnávat fascinující výhledy na panoramatickou krajinu bez zbytečného čekání.

V lokalitě se nachází několik vyhlášených lyžařských škol. Ty se specializují na malé začínající lyžaře již od 4 let věku. Ani o zábavu mimo sjezdovky tu není nouze. Na návštěvníky zde čeká pětikilometrová sáňkařská dráha, možnost nočního lyžování, bruslení, curling nebo projížďky na saních.

Po náročném dni na sjezdovkách návštěvníci jistě ocení zdejší mnohé horské restaurace, wellness zařízení a pro teenagery tu funguje i diskotéka.