Údolí Alpbachtal

Na toho, kdo navštíví lyžařskou oblast vybudovanou v údolí podél říčky Alpbach čeká na lyžaře pestrá směsice nejrůznějších lyžařských tratí. Pro milovníky freeridingu jsou v oblasti Alpbachtal nejen tři perfektní svahy, ale též řada možností na svazích směrem na Inneralpbach.

Z nejvyššího bodu celé oblasti, horní stanice lanové dráhy Hornlift 2000, se naskýtá úžasný výhled na nedaleké vrcholky Alpbachtalu, Zillertalu a Rofanu. Od zimy 2012/2013 je skiareál propojen kabinovou lanovkou s údolím Wildschönau, čímž vznikl rozsáhlý skiareál s názvem Ski Juwel. Délka všech tratí v oblasti se blíží 150 kilometrům a k dopravě lyžařů na svahy tu funguje téměř 50 lanovek.

V oblasti Alpbach je pochopitelně pamatováno i na malé začínající lyžaře. Na Hornbodenu, v Reith im Alpbachtal a v Inneralpbachu jsou cvičné louky, speciálně připravené pro ty nejmenší. Jsou zde speciální koberce a speciální vleky pro děti, které dětem usnadní jejich první sjezdařské obloučky. To je důvod, proč je tato oblast často vyhledávaná rodinami s malými dětmi.

Dobře připravené tratě tu najdou i běžci na lyžích. K dispozici zde mají skoro 30 km upravovaných běžeckých tras jak pro klasiku, tak pro bruslení. Běžecké stopy se táhnou jak dole v údolí, tak i přes hřebeny. Záleží jen na každém, jakou trasu si vybere a na kolik si troufá.

Stejně příznivé jsou zde podmínky i pro zimní procházky a výstupy. Malebné okolí i horské hřebeny doslova uchvátí. Velmi oblíbené jsou zdejší výšlapy na sněžnicích, s jejichž pomocí je možné se přes zasněžená prostranství dostat k dobře skrytým vyhlídkám, odkud je působivý pohled na hory a okolní krajinu. Velmi populární jsou též večerní procházky s pochodněmi.

Do nedaleké oblasti Wildschönau se řadí vesničky Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach. Vzhledem ke své poloze nabízí dobré sněhové podmínky po celou zimu, od prosince až do začátku dubna. K ubytování mohou lyžaři využít jak apartmány bez stravy, tak i velmi luxusní hotely se 4 a více hvězdičkami kvality se stravováním. Velmi příjemní místní lidé bývají častou příčinou, proč se do Alpbachtalu návštěvníci často vracejí každým rokem.