Rodinné středisko Rauris

Ti, co se vydají jižním směrem od města Salzburg, dorazí asi po 85 kilometrech cesty ke krásné vesnici jménem Rauris. žijí zde jen něco málo přes 3.000 stálých obyvatel. Jde ovšem o populární lyžařské středisko, které leží v přímo v centru Vysokých Taur. Bylo vybudováno ve výšce téměř 1 km a může se pochlubit více než stoletou historií.

Přestože se jedná o malé lyžařské středisko, disponuje moderním zasněžovacím zařízením. To na upravených sjezdových tratích přispívá k téměř dokonalým podmínkám pro lyžování po celou zimní sezónu. Raurisu doslova panuje pohoří Hohe Tauern, na jehož svazích se nalézá více než 30 kilometrů různě obtížných tratí.

Rauris vyhledávají lyžaři, kteří požadují klidné a pohodové lyžování. A preferují střediska, kde není hlava na hlavě.

Častými návštěvníky jsou i rodiny s malými dětmi, kterým přijdou vhod mírné jednoduché tratě, určené hlavně pro začínající lyžaře. Za zmínku stojí i zdejší školy lyžování. Těch je zde celá řada a profesionální školitelé v nich rádi vypilují styl zájemců o sjezdové lyžování. Zkrátka nepřijdou ani freerideři. Ti musí svůj výběr tratí směřovat do severovýchodní části oblasti, kde jsou k nalezení svahy s čerstvě napadaným sněhem.

Řadu návštěvníků, kteří se do Raurisu a jeho okolí vypravili, překvapuje, kolik se toho v nevelkém lyžařském areálu jakým Rauris je nachází. Nabídka je skutečně veliká. A tak jsou zcela liché obavy, že by si zde kdokoliv nenašel svah, který bude vyhovovat právě jemu. Celý skiareál se dělí na 2 podoblasti.

Větší je Heimalm, na který vede šestimístná gondola. Menším je pak Kreuzboden, kde je sedačková lanová dráha. Lyžařům je k dispozici i nová lanovka, která vede na vrchol Raurisu do nadmořské výšky 2 175 m. Do většího střediska Heimalm míří též snowboardeři a zkušení jezdci, kteří ocení místní snowpark.

Jak již bylo zmíněno výše, rodinné středisko Rauris se specializuje na děti. A stejně tak na to, aby se právě zde nenudili nejen ony, ale též jejich dospělý doprovod. Z toho důvodu se zde v průběhu celé sezóny konají nejrůznější akce, jako jsou kupříkladu závody psích spřežení nebo tůry s hořící pochodní po okolí.