Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim

Lázeňské město Bad Kleinkirchheim ve spolkové zemi Korutany nabízí nejen dostatek sněhu, ale hlavně výbornou infrastrukturu pro sjezdové lyžování.

V Bad Kleinkirchheimu uvítá návštěvníky historicky nejstarší pohoří Evropy, okouzlující scenerie a bohatá fauna. Sníh, spousta slunečního svitu, sjezdové tratě všech druhů obtížnosti a hlavně bazény s horkou geotermální vodou jsou typickým znakem tohoto regionu. Na návštěvníky dále čekají rozmanité možnosti noclehu, tratě pro běžce na lyžích, značené stezky pro pěší turistiku a dráhy pro sáňkaře.

Pro náročnou klientelu tu byl vybudován wellnesskomplex Römerbad (Římské lázně). Ten náleží k tomu nejlepšímu, co mohou místní wellness lázně poskytnout. K dalším hojně navštěvovaným lázním patří i Svatokateřinské lázně.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim nabízí svým návštěvníkům vedle wellness a lázní i stovky kilometrů sjezdovek od začátečnických až po tratě pro zkušené jezdce. Celý areál je sice koncipován v poklidném duchu, jak již bývá v lázních zvykem. Ale i tak se zde najdou též 2 tratě, na kterých se jezdí závody Světového poháru. Jedna z nich je pojmenována po rakouské sjezdařské legendě Franzi Klammerovi. Vedle lanovek a tratí pro běh na lyžích zde na rekreanty čeká i rozmanité Aprés Ski.

Na snowboardery v Kleinkirchheimu také nezapomínají. Je tu pro ně postaven snowboarderland a half-pipe, boardercrossovou dráhou a další atrakce. Pro ty nejmenší tu byl postaven dětský lyžařský svět.

Své si v Kleinkirchheimu najdou i běžci na lyžích. Ti tady mohou křižovat sousedství po velkém množství tratí s úchvatným výhledem na okolní vrcholky hor.

Region v okolí Bad Kleinkirchheimu je dobrou volbou i pro gurmány, neboť dokonce i v tomto směru je lázeňské městečko proslavené. Za návštěvu bezpochyby stojí některá z místních restaurací, kde mají hosté možnost ochutnat regionální spaciality.