Mölltalský ledovec

Ledovec Mölltal je, včetně skiareálu na hoře Ankogel, nejvýše položené místo v Korutanech. Tudíž je zřejmé, že oba skiareály se v průběhu celého roku mohou chlubit skvělými sněhovými podmínkami pro jízdu na lyžích nebo snowboardu.

Při dobré viditelnosti se z horních stanic lanovek naskýtá úchvatný pohled na siluetu Vysokých Taur, Dolomit v Itálii a dokonce i Alp v poměrně vzdáleném Tyrolsku.

Mölltalský ledovec dosud není mezi českými lyžaři příliš populární. Zkušení jezdci jej ale vyhledávají hlavně pro možnost lyžovat i během jara a prakticky dokonalé tratě pro carvingové lyžování. Sezóna pro lyžování trvá na Mölltalu od října až do května.

Vzhůru k ledovci Mölltal, do výšky 3.122 metrů, vede nejdelší podzemní dráha na světě. Nese název Gletscher Express (tedy Ledovcový expres) a během pouhých 8 minut přepraví zájemce o ledovcové lyžování na mezistanici ve výšce 2.200 m.n.m..

Lyžaři tu mohou využívat více než 70 kilometrech prostorných a udržovaných sjezdovek, freeride zónu a dokonce mohou sjet unikátní, 7 kilometrů dlouhý, sjezd s převýšením přesahujícím 1.000 m. Ke zdejšímu komfortu přispívá svou měrou též 7 v nedávné době postavených lyžařských vleků.

Skipas který platí na ledovci v Mölltalu lze použít i ve skiareálu Ankogel ležícím nedaleko. Do něho směřují především vyznavači středně obtížných sjezdovek. Na ledovci je totiž většina sjezdových tratí širokých, nikterak obtížných a jako stvořených ke carvingu.

Tu svou trať si na ledovci může najít kdokoliv. Na sjezdaře zde čeká téměř 25 kilometrů nenáročných modrých sjezdovek, 30 km středně těžkých a 16 km černých. Boardeři mohou testovat své dovednosti ve zdejším fun parku s U rampou, dlouhou 80 metrů. K dispozici je i trať na boardercross.

Rodiče jistě přivítají fakt, že dětem do 6 let není třeba pořizovat skipas. Navíc mohou své děti zapsat do řady zdejších lyžařských škol či školek.

V průběhu náročného dne na svazích přijde k chuti odpočinek v panoramatické restauraci, která byla vybudována ve výšce 2.800 metrů nad mořem.