Dachstein West

Lyžařská oblast Dachstein West, nacházející se směrem na severozápad od vrcholu Dachstein, se řadí mezi největší lyžařské oblasti spolkové země Horní Rakousko. Díky své poloze nedaleko Dachsteinského ledovce zde panují velmi příznivé a především stabilní sněhové podmínky. Návštěvníci si tu tak mohou užívat místních svahů od prosince až do jara.

Celý region se skládá z dohromady 7 středisek. K nejdůležitějším náleží Gosau, Russbach a Annaberg. Tyto 3 obce jsou také vzájemně propojena lanovkami a dohromady mohou zájemcům o lyžování poskytnout na 120 km kvalitně upravených a zasněžovaných lyžařských terénů.

Vzhledem k poměrně mírným svahům je region Dachstein / West jako stvořený hlavně pro středně a méně zkušené sjezdaře, pohodové lyžování a rodiny s dětmi. Právě pro děti jsou zde připraveny dětské školičky se školenými instruktory.

Region však skýtá skvělé podmínky i pro zkušenější jezdce, jako jsou strmé a náročné sjezdové tratě či tratě pro carvingový styl jízdy.

Středisko Gosau je propojené s horami Hornspitz a Zwieselalm. Nejlepší sněhové podmínky jsou, díky orientaci na severozápad, na Russbachu. Zde se též nalézá rozsáhlý funpark pro příznivce snowboardingu a agresivní jezdce. Okolí Krippensteinu je zase mezi sjezdaři populární coby nejlepší freeridové místo v Rakousku.

Lyžování je samozřejmě možné v celém skiareálu na jediný skipas. Typickým znakem Dachsteinu – West jsou široké, středně těžké tratě, které se táhnou v mnoha případech hustými lesy. Ve vyšších polohách jsou otevřené plochy, nabízející nádherný rozhled po okolí a krajinu.

Vedle jízdy na lyžích a provozování jiných zimních aktivit nabízí oblast i kulturní vyžití. Hojně je v této oblasti navštěvováno středověké město Hallstatt, kde se nachází též stejnojmenné jezero, nebo císařské lázně Bad Ischl.

Údolí Lammertal, dlouhé 43 km, je situováno na opačné straně regionu Dachstein West a patří do něj městečka Annaberg, Abtenau a St. Martin.