Lofer

Středisko Lofer je známé rekreační středisko v rakouských Alpách s dlouholetou tradicí, výbornou kuchyní a vysokou úrovní poskytovaných služeb v oblasti ubytování.

Přímo v Loferu a jeho nejbližším okolí se nachází řada pensionů, hotelů a prázdninových bytů. Středisko Lofer navštěvují především ti, kteří touží po kvalitní zimní dovolené v rakouských Alpách. Říká se, že loferská lyžařská střediska nabízejí jedno z nejpůsobivějších lyžování v Rakousku.

Obec Lofer leží ve spolkové zemi Salzbursko a řadí se do rekreačního regionu Salzburger Saalachtal. Nalézá se ve výšce 626 metrů nad mořem. Dominantou Loferu je působivý vrchol Loferer Steinberg (2513 m.n.m.), který se šplhá vzhůru hned za hranicí obce.

Lofer obklopují horská pásma Loferer Gebirge a Reither Gebirge, ze severní strany k němu zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a ze západu Pass Strub. Vesnicí protéká řeka Saalach.

Lofer ovšem není pouze oblast specializovaná na zimu! Je dokonalým místem i pro alpskou dovolenou během letních měsíců. Turistika, biking okouzlující přírodou nebo čas strávený u čisté vody dodají energii do následujících dnů.

Turisty dále jistě potěší blízkost turisticky vyhledávaných míst jako jsou město Salzburg, středisko Zell am See, Berchtesgaden v Německu nebo slavný Kitzbühel.