Lyžování v Kitzbühelu

Světoznámé lyžařské centrum, městečko Kitzbühel, se nalézá v Tyrolsku, cca. 20 kilometrů vzdálen od sjezdu z dálnice táhnoucí se údolím řeky Inn. Slavná obec Kitzbühel byla postavena mezi nedalekými vrcholy Hahnenkamm s výškou přesahující 1.700 metrů a Kitzbüheler Horn, který se šplhá až k téměř dvěma tisícům metrů nad mořem.

Lyžařský areál v okolí Kitzbühelu rozhodně nepatří k nejrozsáhlejším rakouským lyžařským střediskům. Co do počtu a délky sjezdových tratí v jeho okolí se nezařadí ani mezi prvních 10. Čím to tedy je, že poměrně malé středisko se navždy zapsalo do povědomí lyžařů a fanoušků alpského lyžování?

V přilehlém okolí Kitzbühelu, kam patří i přilehlé obce Kirchberg a Zweitausender, mohou lyžaři využívat na 60 sjezdovek. Ty byly vybudovány ve výškách 800 – 2.000 metrů. Na náročné a zkušené jezdce tu čeká 13 technicky nejobtížnějších (černých) tratí v délce přesahující 20 km. Méně zkušení příznivci alpského lyžování bezesporu ocení více než 20 středně obtížných sjezdových tratí o celkové délce skoro 80 kilometrů. Na ty, kteří raději volí lehčí tratě, čeká v Kitzbühelu 20 nejjednodušších svahů s celkovou délkou téměř 70 kilometrů. O plynulou a bezproblémovou přepravu lyžařů se stará 52 pečlivě udržovaných lanovek a vleků.

K velké radosti snowboarderů a adrenalinových jezdců byly ve skiareálu okolo Kitzbühelu vybudovány 2 funparky, běžci na lyžích zase mohou využít zdejších 40 kilometrů udržovaných stop pro běžecké lyžování.

Co ale dalo Kitzbühelu jméno je sjezdovka Streif, táhnoucí se směrem k obci z nedalekého vrcholu Hahnenkamm. Každou zimu se zde jezdí jeden z nejtěžších sjezdů v rámci Světového poháru.

Kdo má lyží dost, může se vydat na nedaleké Černé jezero na bruslení. Na jeho zamrzlém povrchu bývá uklizen a udržován okruh pro bruslení. Další možností může být absolvování jízdy na saních na dráze v blízkém Kirchbergu. Oblíbenou možností je též návštěva místního plaveckého bazénu.